TC ile Rapor Parası Sorgulama

TC ile Rapor Parası Sorgulama yapacak olan SSK’lılar, SGK rapor parası alacak olan hak sahipleri Tc ile rapor parası sorgulama ile kaç para alacaklarını öğrenebilirler.
Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

Bir rahatsızlık ya da iş görmezlik durumunda hastaneden aldığınız rapor karşılığında SSK, SGK’dan rapor parası alırsınız.

Rapor parası almak için bir takım şartların yerine getirilmiş olması gerekmektedir. Bu şartlar sırasıyla;

 

TC ile Rapor Parası Sorgulama

TC ile Rapor Parası Sorgulama

Sigortalı bir işyerinde çalışmak,

  • Rapora konu olan hastalığın hastane tarafından tescil edilmesi (heyet onayı vb.)
  • Rapor aldığınız tarihten geriye 1 sene içerisinde en az 3 ay (90 gün) ssk sigorta primi ödenmiş olmasi
  • Raporun SGK ya bildirilmesi (işyeri muhasebecisi bu işlemi yapar)

Yukarıdaki şartlar yerine getirildiğinde rapor parası alabilirsiniz.

Alacak oldugunuz rapor parasının miktarı sigortaya bildirilen maaşınızla alakalıdır. Eğer işyeri ssk primlerinizi eksik bildirimde bulunmuş ise alacak oldugunuz rapor parası düşük olacaktır.  Rapor parası hesaplanırken sgk’ya bildirilen son üç aya ait brüt maaş miktarınız baz alınır ve ödemeniz ona göre yapılır. Şayet yüksek maaş alıp asgari ücret tarifesinden sgk primleriniz ödeniyorsa rapor paranız asgari ücretli çalışan rapor parası miktarı kadar olacaktır. Bu yüzden ssk sigorta primlerinizin tam yatırıldığından emin olmanız da fayda var.

Tc ile rapor parası sorgulama işlemi sgk’nın yenilenen altyapısı sayesinde oldukça kolqy bir hal aldı.

Sitemizdeki bağlantıya giriş yapıp ekrandaki alana tc kimlik numaranızı ve diğer kolay bilgileri girdikteb sonra sorgula demeniz yeterlidir.

TC ile Rapor Parası Sorgulama

Bir önceki yazımız olan Tc ile 4a Hizmet Dökümü başlıklı makalemizde 4A, 4A Hizmet Dökümü ve Hizmet Dökümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu konuyla alakalı etiketler :

rapor parasi sorgulama tc kimlik no ile,tc ile rapor parası sorgulama,rapor parası nezaman yatar,sgk rapor parası sorgulama tc kimlik no ile,ssk rapor sorgulama tc ile,tc no ile ssk sorgulama süt parası,tc kimlik numaramla rapor parası sorgula,tc ile ssk rapor,tc ile rapor sorgulama,tc nosu ile rapor parası sorgulama,
TC ile Rapor Parası Sorgulama makalesi kategorilerinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
tc_ile_4a_hizmet_dokumu
Tc ile 4a Hizmet Dökümü

Tc ile 4a hizmet dökümü SGK tarafından verilen ssk sorgulama hizmetidir. Sigortalı olarak çalıştığınız günlerin ssk prim gün sayısını öğrenmenize...

Kapat