TC ile Dava Dosyası Sorgulama

Mahkeme Dava Dosya Sorgulama işlemini internet üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. UYAP sistemi üzerinden yapılan dava dosya sorgulama hakkında detaylar yazımızın devamında.

Dosya Sorgulama işlemi Ulusal Yargı Ağı UYAP üzerinden yapılmaktadır. Dava dosyanızın genel bilgilerini sorgulamak için sisteme bazı bilgiler girmek gerekmektedir.

Mahkeme dava dosyası sorgulama yapmak için ilk önce ilgili yargı birimini seçmeniz gerekmektedir. Adli yargı ya da idari yargıyı seçtikten sonra davanın görüldüğü ili seçip davanın hangi mahkemede görüldüğünü seçeceksiniz. Adliye ve yargı birimini seçtikten sonra TC kimlik numaranızı girip sorgulamaya basmanız yeterlidir.

TC ile Dava Dosyası Sorgulama

Bir önceki yazımız olan TC ile SSK Sorgulama başlıklı makalemizde SSK, SSK Sorgulama ve tc ile sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu konuyla alakalı etiketler :

Uyap dosya sorgulama,dava sorgulama,dava dosyası sorgulama,ağır ceza mahkemesi dosya sorgulama,mahkeme dosya sorgulama,dava dosyas sorgulama,uyap tc kimlik no ile dosya sorgulama,dava sorgulama tc no ile,tc no ile dava dosyası sorgulama,dava dosya sorgulama,
TC ile Dava Dosyası Sorgulama makalesi kategorilerinde yayınlanmaktadır.

“TC ile Dava Dosyası Sorgulama” için 8 yorum

 1. Cüneyt diyor ki:

  dava dosyası sorgulama yaparken harç parasını da öğrenmek istiyorum.bu uyap da harç parası nasıl hesaplanıyor?

 2. cahit diyor ki:

  ağır ceza dava dosyası sorgulaması da yapılıyor mu?

 3. derya ak diyor ki:

  şifre gerekmeden mi dava dosyaları sorgulaması yapılıyor. o kadar kolay mı yani?

 4. Zeynep diyor ki:

  hukuk dava dosyasını nasıl sorgularım?

 5. Murat Soydan diyor ki:

  Uyap sorgulamalarının tümünü buradan yapabilirmiyim.

 6. gokhan gokbayrak 36302033156 diyor ki:

  guzel

 7. İsmet. Dulun diyor ki:

  35971355132. 1975 yılında sikortalı oldum fakat ödememişler şu ana devamlı çalışıyorum acaba yaş haddime göre ne zaman emekli olabılıfim ayrıca beni yıl çaliştığım halde tamamını ödemeyen firmaları mahkemeye versem borcumu tamamlasam nezaman emekli olurum

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
aile_hekimi_randevu_alma
Aile Hekimi Randevu Alma

Merkezi Hastane Randevu Sistemi isim değiştirerek "Merkezi Randevu Sistemi" oldu. Aile Hekimi Randevu Almak internet üzerinden kolayca yapılıyor.

Kapat