SSK Prim Sorgulama

SSK’ya yatırılan primlerinizin gün sayısını hizmet dökümü şeklinde öğrenmek için SSK Prim Sorgulama işlemini TC kimlik no ile kolayca yapabilirsiniz.

SSK primleri, iş veren tarafından Sosyal Güvenlik Kurumu SGK’ya bildirilen brüt maaşınız üzerinden yatar. Yatan bu ücret sizin kaç paraya çalıştığınızı da gösterir. SSK prim sorgulama ekranında gördüğünüz rakamla aldığınız ücret arasında fark varsa ssk sigorta priminiz eksik yatırılıyor olabilir. Konuyu önce muhasebecinizle ardından da iş verenle görüşmeniz sizin için yararlı olacaktır.

ssk_prim_sorgulama

SSK Prim Sorgulama

SSK prim sorgulama TC ile yapılabilmektedir. Daha önce kısa bir süre e-devlet üzerinden şifreyle yapılmasına rağmen, e devletin yavaşlığı ve vatandaşın yüksek talebi ssk sorgulama işlemini yeniden SGK’nın sitesinden Tc ile ssk prim sorgulama yapmalarına imkan sağladı. Üstelik yenilenen altyapıyla bir çok bilgiyi de aynı panel üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

SSK primi sorguladığınızda aynı zamanda alacak olduğunuz bir rapor parası olup olmadığını da sorgulayabilirsiniz. SSK primlerinizle emeklilik hesaplama yapabilir ve ne zaman emekli olacağınızı da öğrenebilirsiniz.

Yeni iş başı yaptıysanız, sigortalımıyım sorusunu soruyor olmasınız. Sigortalı olup olmadığınızı yani ssk hizmet dökümü almak da ssk prim sorgulama ile aynıdır. İşe giriş tarihinizi biliyorsanız sorgulama yaparak sigortalı mıyım sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

Sitemizdeki bağlantıya girdikten sonra açılan panelden Tc ile ssk prim sorgulama yapabilirsiniz.

SSK Prim Sorgulama

Bir önceki yazımız olan Rapor Parası Sorgulama başlıklı makalemizde Rapor Parası, rapor parası ne kadar ve SGK hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu konuyla alakalı etiketler :

ssk prim sorgulama tc ile,ssk prim sorgulama tc kimlik no ile,tc ile ssk prim sorgulama,ssk prim sorgulama,ssk prim sorgulama hizmet dökümü,tc ile ssk prim gün sayısı sorgulama,ssk prim gün sorgulama,ssk prim sorgulama tc no ile,sgk prim sorgulama tc ile,sgk prim sorgulama tc,
SSK Prim Sorgulama makalesi kategorilerinde yayınlanmaktadır.

“SSK Prim Sorgulama” için 13 yorum

 1. Ercan diyor ki:

  ssk prim sorgulama sayfası mı değişti? Ulaşamıyorum

 2. lerman diyor ki:

  SSK Prim Sorgulama | TC No Sorgulama – SSK Gün Sorgulama,SGK,Bağkur,SSK, Hizmet Dökümü

 3. cahide diyor ki:

  ssk primimi sorgulamak istedim sigortam görünmüyor. şimdi ne yapmalıyım, neden sigortam görünmüyor?

 4. Kadir diyor ki:

  Ssk prim sorgulamasını yaptım ama sorun var sanırım. Nisan 2013 yılında iş başı yaptım ve sigorta başlangıcım haziran aynı olarak görülüyor.

 5. Asım diyor ki:

  Aynen dediğiniz gibi 1,5 ay oldu başlayalı ve sürekli sigortamı sorguladım sonuç alamadım. Aklıma getirdiniz şimdi yeniden ssk prim sorgulama yapayım dedim ve sigortam ödenmiş.

 6. Hilmi diyor ki:

  Sigortalı yeni bir işe başladım.Bu benim ilk çalışma tecrübem.Yaşım 19, ssk prim sorgulama yapmak istiyorum. Sorguladıktan sonra ne olacak, anlatmışsınız ama konuya hakim değilim. Detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim. Kolay gelsin.

 7. Erkan Gündoğan diyor ki:

  Nüfus cüzdanım eski olduğu için ssk prim sorgulama yapmak için tc no kullanamıyorum. Ssk prim sayımı başka nasıl öğrenebilirim yardım edermisiniz.

 8. Ecem Sarıca diyor ki:

  ssk primlerimi işveren eksik ödüyor. ssk prim sorgulama yaptığımda yarım ay ödendiği görülüyor. haftada 4 gün çalışıyorum ama tam sigorta var denmişti. ne yapmalıyım?

 9. asuman diyor ki:

  sigorta primlerimi ne zaman öğrenebilirim? ağustos ayında işe girdim ssk prim sorgulamasını da yaptım ama hala göremiyorum.

 10. harun kırcalı diyor ki:

  ssk primlerim eksik ödenmeye başladı. işyerinin muhasebesine durumu izah ettim ama onlar bir sorun yok diyorlar. ssk primimi sorguladığımda son ayın eksik gün ödendiğini gördüm. sistemsel bir hata olabilir mi?

 11. fadime diyor ki:

  ssk primlerinin düzenli olarak yatıp yatmadığını nasıl öğrenicem? ssk prim sorgulama yapmakla öğrenebilirmiyim?

 12. ırmak diyor ki:

  Bi markette geçen ay işe başladım. Sigortamın yapılıp yapılmadığını öğrenmek istiyorum. Ssk primi sorgulayınca bunu öğrenebilirmiyim?

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
emekli_calisanlara_cifte_zam
Emekli Olup Çalışanlara Çift Zam

Emekli olmalarına rağmen çalışmaya devam eden emeklilere yüzde 2 ekstra zam geliyor. SGDP kesintileri de gündemde.

Kapat