SSK Hizmet Sorgulama

SSK hizmet sorgulama yapmak için TC no bilgilerini girmek yeterli olur. Bu sayede sigorta priminizin ödendiği günleri sorgulayabilirsiniz. İsterseniz ssk prim sorgulamasıyla hizmet dökümündeki bilgileri çıktı olarak alabilirsiniz.

Çalışanın vazgeçilmesi olan sigortalılık, devletin denetlemeleri sayesinde gittikçe artıyor. Çalışan kişinin sosyal ve sağlık hizmetlerini garanti altına alan sosyal güvenlik kurumu sigortası sayesinde vatandaş geleceğini sağlama alıyor.

Kimi işverenler, merdiven altı olarak tabir edilen işyeri süsü verilmiş ortamlarda sigortasız kaçak işçi çalıştırıyor olsa da, devlet bunun denetimini sürdürüyor. Bu durum biz vatandaşlara da düşen bir görev aslında. Böyle yerler görüldüğünde ilk önce ssk’ya başvurmak insanlık namına yapılacak bir hayır işi gibidir. Sonuç olarak, işsiz kalmak istemeyen çalışanlar bu duruma razı olmak zorunda bırakılıyor.

Sigortanızın ödendiğinden emin olmak için ssk sigortanızı sorgulamalısınız. Peki ssk gün dökümünü nasıl alabilirim diye düşünüyorsanız, cevabı oldukça basit. Tc no ile ssk gün sorgulama yapmak uzun süredir aktif. Yani buradaki hizmeti sağlayan sosyal güvenlik kurumu vasıtasıyla, sistemde yer alan ssk dökümüne ulaşabiliyoruz.

Ssk hizmet sorgulama yapmak için statü ayrımı yoktur. Çalışan bütün sigortalılar ssk sorgulamasını aynı yöntemle yapabilirler.

Bu işlem için sayfadaki gerekli alana girmeniz kafidir. Buraya girdikten sonra sizden tc kimlik no istenir ve ilgili yönlendirmelerle kişisel ssk profilinize ulaşırsınız. Buraya girdiğinizde, geçmişteki ve güncel olan bütün ssk prim sayısını, ssk işe giriş ve çıkış tarihlerini, toplam sigortalılık süresini ve daha bir çok detaya ulaşabilirsiniz. Bu işlem kısaca esgm olarak da bilinir. Esgm sorgulamasını görürseniz, bilin ki bu ssk sorgulaması işidir.

SSK Hizmet Sorgulama Dökümü

SSK Hizmet Sorgulama Dökümü

Eğer yeni bir işe girdiyseniz, ssk hizmet dökümünde işe girişinizin görünmesi biraz zaman alabilir. Bu gibi durumlar, işe girdikten 1,5-2 ay sonra ssk hizmet sorgulama yapmak daha iyi olur. Zira ssk işe giriş yapılmadığını görüp şaşırmamış olursunuz. İşe girdiğiniz tarih, ssk dökümün sağ tarafında yazmaktadır. Örnek: Mart 2014 tarihinde işe girdiyseniz, 2014/03 şeklinde bir kısım göreceksiniz. Bu sizin işe giriş tarihinizdir. Ssk hizmet dökümünün en sağ tarafında da işe girdiğiniz günü görebilirsiniz.

Eğer sigortanızın yatmadığını görürseniz, işyerinizle konuyu görüşün, sonuç alamamanız durumunda ise en yakın sosyal güvenlik kurumuna müracaat ederek durumu anlatın. Sizin hakkınızı size vermeyenlere devlet eliyle gerekli yaptırımların yapılmasını sağlayın ki bir daha kimsenin hakkı gasp edilmesin.

SSK Hizmet Sorgulama

Bir önceki yazımız olan MEB Sınav Yeri Sorgulama başlıklı makalemizde açık lise sınav yeri, açıköğretim sınav yerleri ve ehliyet sınav yeri öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu konuyla alakalı etiketler :

esgm,ssk hizmet dökümü sorgulama,sgk hizmet dökümü tc ile sorgulama,ssk hizmet dökümü tc ile sorgulama,ssk sorgulama,ssk sorgulama tc ile hizmet dökümü,esgm hizmet sorgulama,esgm hizmet dökümü,tc ile ssk hizmet dökümü sorgulama,tc no ile ssk hizmet dökümü sorgulama,
Hizmet Dökümü - SSK Emekli

Hizmet Dökümü Tc Kimlik bilgilerinizi girerek şifresiz olarak prim sorgulaması ve hizmet dökümü almak için aşağıdaki linke tıklayınız, 4 -a ( SSK) 4-B ( BAĞKUR) 

TC Kimlik No İle SSK / SGK Hizmet Dökümü ve Prim Sorgulama

18 Ağu 2014 SGK- SSK Sorgulama işlemlerinizi haberimizde kolaylıkla yapabilirsiniz. TC kimlik no ile SGK-SSK Hizmet dökümü sorgulaması nasıl yapılır?

SGK, Hizmet Dökümü, Emeklilik ve Sorgulama

SSK Hizmet Dökümü, Borç ve Sabıka Kaydı sorgulamaları.

SGK HİZMET DÖKÜMÜ | TIKLA !, Şifresiz,TC İle Prim Gün Sorgula

SGK Hizmet Dökümü almak ve çalıştığınız gün sayısı ile sgk prim gün sayınızı dökümü almak ve esgm e hizmet uygulamalarına girerek hizmet sorgulamak, 

E-sgm hizmet sorgulama ekranı - SGK

Kişi Bilgisi Sorgulama. T.C. Kimlik Numarası. il. AĞRI, ADANA, ADIYAMAN, AFYONKARAHİSAR, AKSARAY, AMASYA, ANKARA, ANTALYA, ARDAHAN 


SSK Hizmet Sorgulama makalesi kategorilerinde yayınlanmaktadır.

“SSK Hizmet Sorgulama” için 5 yorum

 1. ahmet diyor ki:

  çok karışık bir türlü ssk hizmet dökümü sorgulayamadım…

 2. engin atmaca diyor ki:

  ben ssk emeklisiyim.aynı zamanda bir şirkette sgdp ödeyerek çalışıyorum.şirketin sgdp lerini yatırıp yatırmadığını nasıl öğrenirim.int şifrem var.baktım fakat öyle bir seçenek yok.eğer şirket yatırmıyorsa ileride bu primleri benden ssk istermi.yardımcı olurmusunuz.

 3. erkan tanşuli diyor ki:

  çiftçilik sigortası kaç gün yatmış

 4. muhammet sonmez diyor ki:

  sıgortam basladımı

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
MEB Sınav Yeri Öğrenme
MEB Sınav Yeri Sorgulama

Ehliyet, açık lise ve benzeri sınavlara nerede gireceğinizi tc no ile öğrenmek çok kolay. Meb sınav yeri sorgulama e-devlet üzerinden...

Kapat