Sağlık Provizyon Sorgulama

SGK Sağlık Provizyonu Aktivasyon sistemi, GSS ve SGK’lı sigortalıların hastane işlemlerinden yararlanması için getirilen bir uygulamadı. Sağlık provizyonu sistemi ile hastane kapısında mağduriyet yaşamamak için fazlasıyla önemli bir konumdadır.

sgk_ssk_saglik_provizyon_sorgulama

Sağlık provizyonu aktivasyon işlemi yapılarak, hastanelerde hiç bir sıkıntı yaşamadan sağlık işlerinizi görebilir ve tedavi olabilirsiniz.

Sağlık provizyon aktivasyonu gerçekleştirmek için ilk önce yeterli SGK prim gün sayısını doldurmanız gerekmektedir. SGK SSK prim gün sayısı dolduğu zaman, bağlı bulunduğunuz Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’na başvurmanız gerekmektedir. Başvurunuz sırasında size yardımcı olabilecek herhangi birine Sağlık Provizyonu Aktivasyonu yaptırmak istediğinizi belirttiğinizde sizi ilgili birime yönlendirecektir. Bu işlem ilgili Sosyal Güvenlik Kurumu birimindeki yoğunluğa göre değişmekle birlikte ortalama 10-15 dakika içerisinde yapılmaktadır.

Sağlık provizyonu aktivasyon işleminizi yaptırmaya gittiğinizde yanınızda TC Kimlik Numarası olan Nüfus Cüzdanınızın fotokopisiyle gidiniz ki orada sıkıntı yaşamayasınız.

Kimlik fotokopisi ile birlikte sağlık provizyonu işleminizi yaptırdığınız sırada ilgili memura, sağlık işlemlerinden ne zaman yararlanmaya başlayacağını sormanız yararınıza olacaktır. Zira sağlık aktivasyonu anlık gerçekleşmemektedir.

Bütün işlemleri tamamladıysanız, aşağıdaki bağlantıdan sağlık provizyonu sorgulayabilirsiniz.

Sağlık Provizyon Sorgulama

Bir önceki yazımız olan SGK Kadın Evlenme Ödeneği başlıklı makalemizde Çeyiz Parası, Evlenme Ödeneği ve Evlenme Ödeneği Ne Kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu konuyla alakalı etiketler :

saglik provizyon sorgulama,provizyon sorgulama,gss provizyon sorgulama,bağkur provizyon sorgulama,provizyon sorgulama sağlık provizyon,Sağlık Provizyonu,tc den provizyon sorgula,tc no ile provizyon sorgulama,tc nosu ile sağlık provizyon sorgulama,tc kimlikle saglık aktivasyon sorgula,
Sağlık Provizyon Sorgulama makalesi kategorilerinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
sgk_kadin_evlenme_odenegi
SGK Kadın Evlenme Ödeneği

Evlenme Ödeneği yani Çeyiz Parası, SGK tarafından ölüm aylığı (yetim aylığı) alan kadınların aldıkları bu aylığın kesilmesi sonucu yapılan yardım...

Kapat