Sağlık Provizyon Sorgulama

SGK Sağlık Provizyonu Aktivasyon sistemi, GSS ve SGK’lı sigortalıların hastane işlemlerinden yararlanması için getirilen bir uygulamadı. Sağlık provizyonu sistemi ile hastane kapısında mağduriyet yaşamamak için fazlasıyla önemli bir konumdadır.

sgk_ssk_saglik_provizyon_sorgulama

Sağlık provizyonu aktivasyon işlemi yapılarak, hastanelerde hiç bir sıkıntı yaşamadan sağlık işlerinizi görebilir ve tedavi olabilirsiniz.

Sağlık provizyon aktivasyonu gerçekleştirmek için ilk önce yeterli SGK prim gün sayısını doldurmanız gerekmektedir. SGK SSK prim gün sayısı dolduğu zaman, bağlı bulunduğunuz Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’na başvurmanız gerekmektedir. Başvurunuz sırasında size yardımcı olabilecek herhangi birine Sağlık Provizyonu Aktivasyonu yaptırmak istediğinizi belirttiğinizde sizi ilgili birime yönlendirecektir. Bu işlem ilgili Sosyal Güvenlik Kurumu birimindeki yoğunluğa göre değişmekle birlikte ortalama 10-15 dakika içerisinde yapılmaktadır.

Sağlık provizyonu aktivasyon işleminizi yaptırmaya gittiğinizde yanınızda TC Kimlik Numarası olan Nüfus Cüzdanınızın fotokopisiyle gidiniz ki orada sıkıntı yaşamayasınız.

Kimlik fotokopisi ile birlikte sağlık provizyonu işleminizi yaptırdığınız sırada ilgili memura, sağlık işlemlerinden ne zaman yararlanmaya başlayacağını sormanız yararınıza olacaktır. Zira sağlık aktivasyonu anlık gerçekleşmemektedir.

Bütün işlemleri tamamladıysanız, aşağıdaki bağlantıdan sağlık provizyonu sorgulayabilirsiniz.

Sağlık Provizyon Sorgulama

Bir önceki yazımız olan SGK Kadın Evlenme Ödeneği başlıklı makalemizde Çeyiz Parası, Evlenme Ödeneği ve Evlenme Ödeneği Ne Kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu konuyla alakalı etiketler :

saglik provizyon sorgulama,provizyon sorgulama,gss provizyon sorgulama,bağkur provizyon sorgulama,salk provizyon sorgulama,hastane provizyon sorgulama,gss provizyon aktivasyon,Sağlık Provizyonu,sağlık provizyonu sorgulama,SSK Saglik Provizyon Sorgulama,
GSS PROVİZYON SORGULAMA - SGK Sigorta Sorgulama

GSS provizyon sorgulama işlemi internet üzerinden hiçbir kuruma gitmeden yapılabilmektedir. Ayrıca ek bilgi olarak sağlık provizyonu yaptırmak için kimlik 

Sağlık Provizyon Sorgulama | SGK Aktivasyon İşlemleri | Sgk-Ssk

SGK Sağlık Provizyon Sorgulama Sağlık provizyonu, sigortalıların hastanelerden yararlanabilmesi için getirilen bir uygulamadır.Sağlık provizyonu uygulaması.

SPAS Müstehaklık Sorgulama(Sağlık Provizyon Aktivasyon Sistemi)

Bu hizmet ile kişiler sağlık hizmeti alıp alamayacakları bilgisine erişebilir. Sosyal Güvenlik KurumuSPAS Müstehaklık Sorgulama(Sağlık Provizyon Aktivasyon 

SGK sağlık provizyonu sorgulama - EDevlet | Sgk

SSK-SGK sağlık provizyonu sorgulama işlemlerini yaparlarsa doğru bir iş yapmış olurlar aksi durumda sgk provizyon işleminde ki bir aksama veya sigortadan 

SAĞLIK PROVİZYON AKTİVASYON SİSTEMİ (SPAS)

Bu işlemlerde kullanılan aktivasyon veri tabanları Sağlık Provizyon ve optik işletmelerince provizyon sorgulaması SPAS programı üzerinden yapılacaktır.


Sağlık Provizyon Sorgulama makalesi kategorilerinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
sgk_kadin_evlenme_odenegi
SGK Kadın Evlenme Ödeneği

Evlenme Ödeneği yani Çeyiz Parası, SGK tarafından ölüm aylığı (yetim aylığı) alan kadınların aldıkları bu aylığın kesilmesi sonucu yapılan yardım...

Kapat