Sabıka Kaydı Sorgulama

Sabıka kaydı adli sicil kaydı sorgulamak için yenilenen E Devletle birlikte sabıka kaydı sorgulama işlemini internetten kolaylıkla alabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı ile Ulaştırma Bakanlığı arasında imzalanan protokole göre artık vatandaş adli sicil kaydı bilgilerini yani sabıka kaydı sorgulama işlemini internet üzerinden yapabilecek.

E Devlet Kapısı sistemi üzerinden alınacak olan sabıka kaydı belgesi vatandaşı adliye kapılarına gitmekten kurtarıyor. Bir çok işlem için gerekli olan adli sicil kaydı belgesi alırken dikkat etmeniz gereken hangi iş için alacağınız kısmını seçmeniz. Sorgulanan sabıka kaydı bilgilerine barkod numarası veriliyor.

E Devlet sistemi üzerinden TC ile sabıka kaydı sorgulama işlemini yaptıktan sonra oluşan belgeyi yazıcıdan çıkartarak istediğiniz ilgili kuruma verebilirsiniz. Sitemizdeki bağlantı üzerinden adli sicil kaydı sorgulama yani sabıka kaydı sorgulamasını yapabilirsiniz.

Sabıka Kaydı Sorgulama

Bir önceki yazımız olan TC ile SSK Sorgulama başlıklı makalemizde SSK, SSK Sorgulama ve tc ile sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu konuyla alakalı etiketler :

sabıka kaydı sorgulama tc ile,sabka kayd sorgulama,
Sabıka Kaydı Sorgulama makalesi kategorilerinde yayınlanmaktadır.

“Sabıka Kaydı Sorgulama” için 1 yorum

  1. rıdvan açıkalın diyor ki:

    sabıka kaydı sorgulamak için illa e devlet şifresi mi gerekli? tc ile sabıka kaydı sorgulama yapamıyor muyuz?

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
İşsizlik Maaşı Sorgulama
İşsizlik Maaşı Sorgulama

İŞKUR tarafından belirli şartlar dahilinde işsiz kalan hak sahiplerine İşsizlik Maaşı verilir. İşsizlik Maaşı Sorgulama işlemi ve detayları yazımızın devamında...

Kapat