Malülen Emeklilik Sorgulama

SGK SSK Malulen emeklilik sorgulama işlemini yapmadan önce bilmeniz gereken bir takım önemli bilgiler var. Yazımızın devamında malülen emeklilik sorgulama işlemi için yapılması gerekenleri öğrenebileceksiniz.

Malülen Emeklilik Sorgulama

Malülen Emeklilik Sorgulama

 

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından malüllük maaşı almak için bir takım şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Malulen emekli aylığı almak için en az 10 sene sigortalılık süresi ve 1800 prim günü malullük, yaşlılık sigortasını ödemiş olmalı. Bunun haricinde yenilenen yasayla birlikte kronik hastalığı olan ssk hak sahipleri de şartları taşıması durumunda malulen emekli olabilecek.

Çalışma gücünün en az % 60 yitirmiş olanlar, memurlar için de aynı olmakla birlikte çalışamayacak hale gelme kriterleri aranmaktadır.

Malulen emeklilik sorgulama işlemini size en yakın ssk biriminden yani sosyal güvenlik kurumu (sgk) ‘ndan ya da  182 numaralı SGK SSK bilgi hattından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Şifresiz 4B Hizmet Dökümü başlıklı makalemizde 4B Hizmet Dökümü, 4B Hizmet Dökümü Alma ve 4B Hizmet Dökümü Sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu konuyla alakalı etiketler :

ssk malulen emeklilik sorgulama,sgk malulen emeklilik sorgulama,tc ile malulen emeklilik sorgulama,ssk emeklilik sorgulama tc kimlik no ile,Malulen Emeklilik Evrak Sorgulama Tc İle,malulen emeklilik evrak sorgulama tcile,malulen emeklilik sorgulama tc kimlik no ile,sgk malulen emeklilik maaş sorgulama,malulen emeklilik sorgulama tc 2500 tl maas alıyorum,sgk malulen emeklilik tc ile sorgulama,
Malülen Emeklilik Sorgulama makalesi kategorilerinde yayınlanmaktadır.

“Malülen Emeklilik Sorgulama” için 12 yorum

 1. serdal diyor ki:

  merhaba ben cocuk yaşta kaza gecirmiştim bacağımda sorun var askere alınmadım elverişsiz rapor aldım 1978 doğumluyum özel işyerlerinde 7 sene calıstım ama dayanamdım artık yaşım artıkca agrılarım dahada coğaldı ve iş yeri actım bağkur ödedim 1 yıl kadar ama kendi işimdede sorunlarım devam ediyor ve bağkur borcum var çalışamaz raporu alırsam malülen emekli olabilirmiyim bu şartlarda? şimdiden teşekkür ederim..

  • admin diyor ki:

   Merhaba Serdal Bey, öncelikle geçmiş olsun. Sitemiz bilgilendirme sitesidir, SGK’nin resmi sitesi değildir. Bu sebeple konunuzla ilgili yetkili bilgi verebilecek tek merci size en yakın SGK birimleridir.

 2. mehmetgungen diyor ki:

  merhaba 1991 ssk gırıs tarıhım kalp,seker,tansıyon ve kollestrol hastalıgım var bu rahatsızlıklarım %kac malul sayılmamaı saglar kacgun prım yatırmalıyım?

 3. esat diyor ki:

  sol gözümden %70 raporum var devlet işine girebilir miyim yada malulen emekli ne zaman olabilirim 1500 iş günü pirimim var bni yönlendirebilir misiniz

  • admin diyor ki:

   Esat bey, size en yakın Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvurmanızı tavsiye ediyoruz. KPSS sınavına girdiyseniz devletin engellilere ayırdığı kontenjandan yararlanabilme şansınız var. Fakat dediğim gibi size kesin bilgileri SGK verebilir.

 4. gazi cilasın diyor ki:

  kronik hastalıgım var 1980 beri sigortam var amma yatırım larım 250 gundır malulen emek olmam işin neyapmam lazım

 5. esra diyor ki:

  18 yılır pank atak ,obsesf kompulsif,anksiyete,depresyon hastalığım var..malulen emekli olabilirmiyim acaba ?

 6. gamze diyor ki:

  merabalar
  1972 doğumluyum 1992 senesinde işe başladım 1996 yılında sol böbreğim alındı.2008 yılında işten ayrıldım
  tek böbrekliyim acaba malulen emekli olablirmiyim

 7. nimet diyor ki:

  1973 doğumluyum böbrekten çeşitli amelyatlar geçirdim tek böbrekle yaşıyorum malulen emekli olabilirmiyim

 8. yaprak öz diyor ki:

  merhaba ben annem için danışacaktım.Sigortada hastanesinden %61 oranında rapor aldı.Sigortaya başvurdu raporu kabul etmediler neden acaba napabiliriz.

 9. bilal gür diyor ki:

  malülen emekli olmak için müracat etmiştim sonucunu ögrenmek istiyorum

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
TC No ile SSK Sorgulama
GSS Genel Sağlık Sigortası

1 Ocak 2012'de yürürlüğe giren GSS ile alakali hem vatandaştan hem de halk kurumlarından yüzlerce soru geldi. Kimler gelir testi...

Kapat