Malulen Emeklilik Maaşı Ne Kadar?

Malulen emeklilik maaşı ne kadar diye merak edenler, sigortadan malulen emekli olma hakkı kazananlar SGK malülen emeklilik maaşı olarak 971 TL maaş alacak.

Malülen emeklilik yönetmeliğinde yer alan yeni değişiklikler hakkında daha önce detaylı bilgi vermiştim. Bu değişiklikler daha önce maluliyet başvurusu yapıp kabul edilmeyen hasta vatandaşlarımızın büyük bir kısmının malülen emekli olmasını sağlayacak. Yeni yönetmelikle birlikte 4 bin küsür kişinin daha malülen emekli edilmwsi ve maaş bağlanması bekleniyor.

Malullük Maaşı Ne Kadar?

Malulen Emeklilik Maaşı Ne Kadar?

Malulen Emeklilik Maaşı Ne Kadar?

Bunun dışında malulen emekli maaşları da yeniden düzenleniyor. Takvimde yer alan habere göre malülen emekli olan kişinin maaşı 971 lira olacak.

Kimler Malul Sayılacak? Kimler Malülen Emeklilik Maaşı Alabilecek?

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı SGK tarafından yapılan yeni düzenlemelerle birlikte 21 tür hastalık daha maluliyet kapsamına girdi. Malullük kapsamındaki hastalıklardan bazıları;  kanser hastaları, diyabet, organ nakli ve çalışmayı engelleyen diğer hastalıklar malullük sebebi olacak ve bu hastalar malülen emekli maaşı alabilecek.

Bakıma muhtaç derecede rahatsızlığı bulunanlardan 10 yıl sigortalılık süresi aranmaksızın 1.800 ssk sgk sigorta prim günüyle malulen emekli olabilecek.

Yönetmeliğin yürürlüğe giriş tarihi 1 Eylül 2013. Eğer malülen emeklilik başvurusu yapacaksanız bu tarihten sonra yapmanızı tavsiye ediyoruz. Daha önce maluliyet başvurusu reddedilen hastalar da yeniden başvurma hakkına sahip olacaklar.

Bir önceki yazımız olan SGK SSK Soyadı Değişikliği başlıklı makalemizde SGK, sgk soyadı değişikliği ve sgk soyadı değişikliği dilekçesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu konuyla alakalı etiketler :

malulen emeklilik maaşı ne kadar 2013,malulen emeklilik maaşı ne kadar,malulen emeklilik maaşı ne kadar 2014,malulen emeklilik maaşı,bağkur malulen emeklilik maaşı ne kadar,Malulen Emekli Maaşı Ne Kadar,malulen emeklilik maaşı hesaplama,malulen emeklilik maaşı sorgulama,malüllük maaşı ne kadar,malulen emekli maaşı hesaplama,


“Malulen Emeklilik Maaşı Ne Kadar?” için 2 yorum

 1. huüseyin yeşilkanat diyor ki:

  —-bağkurnom ile100-60ın üstünde raporla maluliyetim onaylandı 5-2-2013-de rapor no—-bagkur olan 2320 tl borç yüzünden emekli olamıyorum kalp nakli adayıyım ayrıca parkınson şeker hastasım nasıl emekli olabilirim.

  • admin diyor ki:

   Merhaba Hüseyin bey, öncelikle geçmiş olsun. Tc ve bağkur numaralarınızı sildik. Size tavsiyemiz RESMİ ADRESLER HARİCİNDE HİÇ BİR SİTE İLE BU BİLGİLERİ PAYLAŞMAMANIZ.
   Sorunuza gelecek olursak, SGK müdürlüklerine başvurmanızı tavsiye ediyoruz. İnternet üzerinde bu konuyla ilgili umut tacirleri de olabilir, konunuz uzmanlarıyla görüşürseniz sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
SGK SSK Soyadı Değişikliği
SGK SSK Soyadı Değişikliği

SGK SSK Soyadı değişikliği yapmak için dilekçesine gerek kalmadan internetten SSK SGK soyadı değişikliği formu ile nasıl yapılır inceleyelim. Soyadı...

Kapat
Önceki yazıyı okuyun:
SGK SSK Soyadı Değişikliği
SGK SSK Soyadı Değişikliği

SGK SSK Soyadı değişikliği yapmak için dilekçesine gerek kalmadan internetten SSK SGK soyadı değişikliği formu ile nasıl yapılır inceleyelim. Soyadı...

Kapat