KEY Ödemeleri 2013

KEY Ödemeleri nihayet belli oldu. KEY ödemelerinde hak sahipleri güncel listeden isimlerini sorgulayabilirler.

2013 yılı KEY ödemeleri Emlak Konut GYO A.Ş. tarafından yayınlandı. Resmi gazetenin mükerrer sayısında yayınlanmasından sonra key ödemeleri sayfasından TC kimlik numarası ve sosyal güvenlik numaranızla giriş yaparak KEY parası alıp alamayacağınızı öğrenebilirsiniz. 

Aşağıdaki bağlantıyı takip ederek 2013 yılı key ödemeleri güncel listesine ulaşabileceğiniz gibi iptal edilen key ödemeleri listesine de ulaşabilirsiniz.

KEY Ödemeleri 2013

KEY Ödemeleri 2013

 KEY Ödemeleri Hakkında Kısa Bilgi

 

Boşanma durumunda KEY (Konut Edindirme Yardımı) niye aile reisine veriliyor?

Mülga 11/11/1986 tarihli 3320 sayılı kanunun birinci maddesinde “Eşlerden her ikiside yardıma müstehak iseler bu yardım aile reisine yapılır” denilmektedir. Bu nedenle (KEY) Konut Edindirme Yardımı aile reisine yapılmıştır.
Ödenmesi gereken paranın beklediğimden az çıktı, yapabilirim?

5664 sayılı Konut Edindirme Yardımı Hak Sahiplerine Ödeme Yapılmasına Dair Kanun’un 5/2 maddesinde “Türkiye Emlak Bankası Anonim Şirketine iletilen listelerde isimleri yer almadığı halde, KEY’na müstahak olduğunu ileri sürenlerin, ilanın yapıldığı tarihten itibaren 3 ay içerisinde mülga 3320 sayılı Kanuna göre KEY hesaplarını tahakkuk ettirmek ve ilgili bankaya devretmekle yükümlü olan kurum ve kuruluşlara başvurmaları halinde, adlarına daha önce KEY yapıldığı hususunun her zaman düzenlenmesi mümkün olmayan nitelikteki belgelerle kanıtlanması veya bu durumun ilgili kurumların kayıtları ile anlaşılması kaydıyla, Konut Edindirme Yardımı tutarları ilgili kurum veya kuruluşlarca hesaplanarak ilgililerin başvurusunu izleyen 2 aylık süre içinde 3 üncü maddenin birinci fıkrasında belirtilen biçim ve şekilde bankaya bildirilir.

Bu fıkraya göre hak sahibi olduğu tespit edilenlere yapılacak ödemelerde 3 üncü maddenin birinci fıkrasının (b) bendine ilişkin hükümler uygulanır. Bu fıkrada belirtilen başvuru süresi geçirildikten sonra yapılan talepler ilgili kurum ve kuruluşlarca dikkate alınmaz” denilmektedir. Bu düzenleme çerçevesinde ilgili kurum ve kuruluşlara başvurulmalıdır.

Ziraat Bankasındaki listede gözükmüyorum ama internet sitesinde ve Resmi Gazetedeki listelerde gözüküyorum sebebi ve doğruluğu nedir?

Resmi Gazetede Tasfiye Halindeki Emlak Bankası tarafından şirketimize gönderilen tüm bilgiler aynen yayınlanmış ancak yönetmelik gereğince ödeme için T.C.Kimlik numarası zorunlu olduğundan Ziraat Bankasında T.C. Kimlik Numarası olmayanlar yer almamıştır. Bu durumda olanlar yukarıda izah edilen itiraz prosedürleri doğrultusunda başvurularını yapacaklardır.

 

2013 KEY Ödemeleri 

Bir önceki yazımız olan Şifresiz 4B Hizmet Dökümü başlıklı makalemizde 4B Hizmet Dökümü, 4B Hizmet Dökümü Alma ve 4B Hizmet Dökümü Sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu konuyla alakalı etiketler :

key ödemeleri sorgulama 2013 tc kimlik no ile sorgulama,key ödemeleri sorgulama 2013,2013 key ödemeleri sorgulama,key ödemeleri tc ile sorgulama,
KEY Ödemeleri 2013 makalesi Ana Sayfa ve E Devlet ve Sorgu kategorilerinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
TcNoSorgulama-com-Logo
KEY Parası Sorgulama

Konut Edindirme Yardımı (KEY) alacaklar belli oldu. KEY Ödemeleri hak sahipleri 2013 KEY ödemeleri isim listesine TC Numaraları ile ulaşabilirler.

Kapat