İşçinin Ssk Gün Sorgulaması

Çalışan işçi kesimi için ssk gün sorgulamanın önemi büyüktür. Çalıştığı süre bazında işverence ödenen ssk prim gün sayısını öğrenmek için bu sorgulamayı yaparlar.

Günümüz Türkiye’sinde işsizlik rakamları tek haneli sayılara düşmeye başladı. Böyle bir durum istihdamın artmasıyla mümkün oldu. İstihdam artınca işsizlikte oluşan azalma ekonomiye güç kattığı gibi üretim ve ihracat ürünlerinde çalışan sayısına oranla bu sektördeki gelirler arttı. Oluşan iş gücünün kontrolü de tabii ki sigortayla sağlanıyor. Ssk ödemesi yapan işyeri çalışan sayısına göre devletten vergi indirimi gibi destekler alıyor. Bu sayede sigortalı çalışan sayısı arttığı gibi çalışan işçinin geleceği ve sağlığı da güvence altına alınmış olur.

İşçinin Ssk Gün Sorgulaması

İşçinin Ssk Gün Sorgulaması

İşçiler, iş başı yaptıkları gün sigortalı olmak zorundalar. İşyerinin sigorta departmanları yeni işe giriş yapan yani işe yeni başlayan çalışanın sigortasını sosyal güvenlik kurumu sgk’ya bildiriyor ve çalışan kişinin işçiliği yasallık kazanmış oluyor. Bunun yanı sıra bazı işyerleri yeni aldıkları çalışana deneme süresi uygulaması getiriyor. Yasal olmayan bu durum karşısında ilk önce işverenle, sonuç alınamaması durumunda ise SGK müdürlükleriyle görüşmenizi tavsiye ediyorum. Ne de olsa eksik ödenen ya da ödenmeyen ssk primleri devletten vergi kaçırma olayına giriyor.

Çalışanlar için sigortanın önemi anlatmakla bitmez. Zaten bütün çalışanlarda bunun bilincinde olduğu için günümüzde herkes sigortalı bir iş istiyor ve geleceğini garanti altına almak için uğraşıyor. Peki ya işçinin ödenen ssk primlerini nasıl öğrenebiliriz? İşçi ssk gün sorgulama nasıl yapılır? İşte bütün bu soruların cevabı makalemizin içinde mevcut.

Ssk gün sorgulama yaparak ssk sigorta prim sayısını tc kimlik no ile öğrenebiliriz. Bu sorgulamayı yapmak ve ssk sonuçlarını öğrenmek için yazımızdaki bağlantıya girmeniz kafidir. Giriş yaptığınızda Sgk’nın sigorta sorgulama sayfasına ulaşacaksınız. Burada istenen temel bilgiler her zaman aynıdır. Bu bilgiler;

  • Tc Kimlik No
  • Aile Sıra No
  • Doğum Tarihi
  • Doğum Yeri

Bilgilerini kapsamaktadır. Eğer sizden daha fazlasını isteyen yerler olursa buralara kimlik bilgilerinizi yazmayınız! Güvenliğiniz için ssk gün sorgulamasını sadece SGK’nın esgm adı altındaki e-sgk uygulaması üzerinden yapın ve kendinizi sağlama alın.

Yukarıdaki 4 bilgiyi ilgili alanlara girdikten sonra sorgula butonu aracılığıyla tc ile ssk gün sorgulama yapmış olursunuz.

İşçinin Ssk Gün Sorgulaması

Bir önceki yazımız olan Plaka ile Araç Borç Sorgulama başlıklı makalemizde araç bilgileri sorgulama, araç borç sorgulama ve plaka ile araç bilgileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu konuyla alakalı etiketler :

seseka sorgulama,seseka gün sorgulama,işçi sigortası sorgulama,işçi sigorta sorgulama,sesaka sorgulama,seseka pirim sorgulama,seseka sorgulaması,seseka sorgulaması 4oo67oo6126 oo31,Seseka,seska sigorta sorgulama,
15 Yıl Ve 3600 Günle Kıdem Tazminatı Alanlar Başka - SSK Emekli

Emeklilik Hesaplatma ve Hizmet Dökümü Sorgulama. Ana Sayfa SGK tarafından 15 yıl ve 3600 gün sayısını doldurup yaşını bekleyen işçilerin kıdem tazminatı 

Tc no ile ssk gün sorgulama - EDevlet | Sgk

Ssk prim sorgulama tc ile nasıl yapılır?ssk hizmet dökümü sorgulama ssk gün sorgulama işlemini 4a yani işçi statüsünde çalışıyorsanız 4a ssk hizmet dökümü

Türkiye'nin En Büyük Sorgu Portalı

Bankalar,krediler,ssk,sgk,bağkur,askerlik sorgulama gibi bir çok sorgulamayı Emekli Maaşı Hesaplama – İşçiler ( SSK, 4a ) için Emekli Maaşı Hesaplama günelerin hayalini kurarken bir yandan da bu günleri hesaplayamaya çalışır.

Raporlu işçiye sigorta primi ödenir mi? - Serbest Muhasebeci Mali

Son günlerde okuyucularımızdan sıklıkla “raporlu olan işçi adına sigorta prim aylık sigorta primleri bildirgeleri ile dört aylık sigorta primleri bordrolarında gün 

Raporlu İşçinin SGK Primleri Ödenir mi? | Rapor Parası Sorgulama

Beyefendi, rahatsızlığı nedeniyle doktordan rapor alan SSK'lı işçinin rapor tarihinden önceki bir takvim yılı (360 gün) içinde SSK'ya ödenmiş 120 günü varsa, 


İşçinin Ssk Gün Sorgulaması makalesi kategorilerinde yayınlanmaktadır.

“İşçinin Ssk Gün Sorgulaması” için 1 yorum

  1. ülkü sevil diyor ki:

    pirim günlerm

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
Kartla SGK Prim Ödeme
Kartla SGK Prim Ödeme

Banka kartı yani kredi kartıyla sgk ssk sigorta prim borcu ödemesi yapabileceğini biliyor muydun? Ssk prim borcunun kartla internetten ödenmesi.

Kapat