Emeklilere Banka Promosyon Zammı

Emeklilere banka promosyonu ödenmesi konusundaki çalışmalar yavaş yavaş kesinlik kazanıyor.  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik konunun takipçisi.

Emeklilere promosyon parasının verilmesi konusu toplu görüşmede ele alınmıştı. Bu konuyla ilgili somut adımlar da atılmaya başlandı. Emekli vatandaşlar için bir nevi ek zam olacak olan promosyon zammıyla ilgili Bakan Çelik şunları söyledi;  “Şu anda ilgili kurumlarımız, bankaların genel müdürlükleri ile irtibatlarını sürdürüyor. Sorunun çözümü konusunda kararlılığımız var. İnşallah kısa sürede bu sorun çözülür.”

Konu çözüme kavuştuğu zaman emeklilerin alacağı maaşın %60’ına kadar promosyon parası ödenebiliyor. Kabaca bir kesap yapmak gerekirse, 1.000 TL maaş alan bir emekli 600 TL’de promosyon zammı alabiliyor.

Emekliler banka promosyon zammını takipçisi olsalar iyi olur diye düşünüyoruz.

Tüm çalışanlara ve emeklilere iyi günler.

Bir önceki yazımız olan SGK Hizmet Dökümü başlıklı makalemizde Hizmet Dökümü, SGK ve sgk dökümü hakkında bilgiler verilmektedir.


Emeklilere Banka Promosyon Zammı makalesi Ana Sayfa ve Emeklilik ve Memur Maaşları kategorilerinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
4a SSK Gün Sorgulama
4a SSK Gün Sorgulama

4a statüsüne sahip çalışan grup sigortaya ödenmesi yapılan prim sayılarını ssk gün sorgulama yapıp internetten öğrenebilir ve çıktısını alabilirler.

Kapat