Emekli Maaşı Nasıl Hesaplanır?

SGK, SSK sigortalı çalışanın emekli maaşı nasıl hesaplanır sorusuna cevap arıyorsanız emeklilik maaşı hesaplama ile ilgili bu konumuz sizi ilgilendiriyor.  SGK sisteminde emekli maaşı emeklilik hesaplama yöntemlerinde 2000 yılından önce emekli olanlar, 2000 ile 2008 yılları arasında emekli olanlar ile 2008 yılından sonra emekli olanlar olarak ayrılır.

2000 yılından önce emekli olanların toplam prime esas oluşturan kazançların yüzde 70 oranında emekli maaşlarını belirlemekte ve yıllık büyüme oranına göre zam alıyorlardı ama bu uygulama 2000 senesinde kaldırıldı.

Emekli Maaşı Nasıl Hesaplanır?

Emekli Maaşı Nasıl Hesaplanır?

2000-2008 yılları arasında emekli olanların toplam kazançlarının %50 oranında, 2008 senesinden sonrası içinde %30 olarak düzenleme yapıldı.

Çalışanların emeklilik maaşı hesaplaması 3 farklı dönem olarak ele alınır. Bu dönemler, 2000 ve öncesi çalışılan dönem, 2000-2008 yılları arasında çalışılan dönem ve 2008 yılı sonrası çalışılan dönemdir. Emeklilik maaşı hesaplanırken bütün bunlara emekli olacağı tarihteki gösterge katsayılarıyla güncellemek emekli olacak kişinin emekli maaşı bulunur.

2000 yılı öncesinde çalışılan süre boyunca ssk sigorta primi yüksek ödenenler emekli maaşını yüksekten alırlar. Bunun sebebi de yukarıda belirtildiği gibi %70 prime esas oluşturan kazançtır.

Unutulmaması gereken önemli noktalardan biri de emekli olacağınız zamanki son ayların brüt maaş oranı. Emeklilik maaşına direkt etkisi olan brüt maaş tutarının takibini yapmayı unutmayın. Memur, işçi, bağkurlu ve herkese hayırlı emekliler dilerken bu konuyla ilgili SGK müdürlüklerinden profesyonel destek almak sizin için yararlı olacaktır.

Emekli maaşımı nasıl hesaplayabilirim diye düşünüyorsanız bağlantıyla bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Emekli Maaşı Nasıl Hesaplanır?

Bir önceki yazımız olan 4a SSK Gün Sorgulama başlıklı makalemizde 4a hizmet bilgisi, SSK ve ssk 4a gün sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu konuyla alakalı etiketler :

skk tc ile emekli maaşı nasıl hesaplanır,emekli maaşınasıl hesaplanır,emekli aylığı nasıl hesaplanır,emekli yüzde oranları ile maaşı nasıl hesaplanır,ssk emekliliği nasıl hesaplanır,
Emekli Maaşı Nasıl Hesaplanıyor

SSK Emeklilik maaşı nasıl hesaplanıyor. Abo, eta, eka, gh , güncelleme katsayısı nedir.

Bağ-Kur'da emekli aylığının hesaplanması ** MuhasebeNet **

Bağ-Kur'da son basamaktan emekli olurum devri 2000 yılında bitti. Değilse hakkımı nasıl aramalıyım? . Emekli Sandığı'ndan emekli maaşı almaktayım.

Emekli Maaşı Sorgulama ve Emekli Maaşı Hesaplama (SGK-SSK

26 Ara 2014 SGK, SSK Sorgulama işlemleri ile ilgili detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz. emekli maaşı nasıl hesaplanır, emekli maaşı sorgulama 

Emekli Maaşı Nasıl Hesaplanır - YouTube

5 Ağu 2013 - 3 dakika - Erkan Karaarslan tarafından yüklendiEmekli Maaşı Nasıl Hesaplanır.

SSK - SGK

T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU. SGK ANA SAYFA. TC Kimlik Numarası. SSK Sicil Numarası. Baba Adı. Nüfus İl. ÇANAKKALE, ÇANKIRI, ÇORUM 


Emekli Maaşı Nasıl Hesaplanır? makalesi kategorilerinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
Emeklilere Banka Promosyon Zammı
Emeklilere Banka Promosyon Zammı

Emeklilere banka promosyonu ödenmesi konusundaki çalışmalar yavaş yavaş kesinlik kazanıyor.  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik konunun takipçisi.

Kapat