Ben ne zaman emekli olurum ?

Ben ne zaman emekli olurum olabilirim yada olacağım hakkındaki sorularınızı cevaplandırıyoruz.

Ne zaman emekli olabilirim sorusu uzun süre değerli emekli adaylarının kafasını kurcalamakta, bu hususta ise çok net bir bilgi bulunmamaktaydı. Zira yeni devlet sitelerinin yaptığı hesaplamalarda üç aşağı beş yukarı bu emeklilik durumu hakkında daha net bilgiler edinir olduk. Sizlere bunları kısa şekilde ve tcilesorgulama.com sitesinden de feyz alarak anlatmaya çalışacağız.

 

Aslında emekli olabilecek kişilerin bağzı şeyleri bilmesi gerekiyor. Örneğin ilk işe giriş tarihim ne ? sorusuna net cevap verebilmeliler. Bunun yanında net olarak prim gün sayısını bilmeli, askerlik gün sayısı var ise kaç gün olduğu hususunu bilmeli ve net olarak doğmu tarihini bilmesi gerekiyor. Bu bilgiler ışığında emekli olacağınız tarihi yine ben değil Devletin Resmi Sitesi hesaplayarak önünüze getiriyor.

NE ZAMAN EMEKLİ OLABİLİRİM SORGULAMA >>>>> BURAYA TIKLAYINIZ

ne zaman emekli olurum

Bu ekrandan sizin bilgilerinizi girdik ve gönder butonuna bastık. Bu arada yapmak isteyen arkadaşlarımızada resimli olarak örnek olması açısından uygulama daha iyi anlaşılacaktır. Herkes bu uygulamayı kendisi yapabilir arkadaşlarım yukarıda zaten linki var. Her ne ise gönder demiştik bakın göndere basınca resim olarak önümüze neler çıktı hep birlikte görelim.

BEN NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM

Buradaki bilgilere baktığımızda sizin 04.02.2017 tarihinde emekli olabileceğinizi kalan yaş olarak 3 yıl 6 ay ve 29 gününüzün olduğu ve 1 hizmet gününüzün olduğu anlaşılıyor kalan priminiz için 80 gün diyor.

Buna göre sizde yaşa takılan emekliler grubundasınız. 80 gün daha yani 3 ay sigortalı priminizi ödedikten sonra yaşınızın dolması için 3 yıl6 ay 29 gün bekleyeceksiniz. Bu aralarda seçim yatırımı olması açısından mevcut hükümetin yaşa takılan emekliler için kıyak yapacağını düşünmüyor değilim. Durumunuz bu sayın Sedat KIŞOĞLU, sizin nezdinizde bu konuyu araştıran arkadaşlarımız için vallahi billahi uğraştım ve güzel bir örnek çıkarttım ortaya. Bence daha iyi anlatımı olamazdı ne diyorsunuz ?

Kaynak

 

Bir önceki yazımız olan SGK Bağ Kur Sigorta Prim Affı başlıklı makalemizde 4B Prim Affı, Bağ Kur Prim Affı ve BağKur hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu konuyla alakalı etiketler :

ne zaman emekli olurum tc kimlik no ile,ne zaman emekli olurum ssk tc kimlik no,ben ne zaman emekli olurum,tc kimlik no ile ssk sorgulama ne zaman emekli olabilirim,Tc kimlik no ile ne zaman emekli olurum,
Ben ne zaman emekli olurum ? makalesi Ana Sayfa, Emeklilik kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Ben ne zaman emekli olurum ?” için 1 yorum

  1. osman kayırcı diyor ki:

    Ben 20.05.1963 doğumluyum 10.10.1990 tarihinde ilk sigorta kaydım yapıldı 18 ay askerlik yaptım, 3 yıl 10 gün çiftçi bağkuru ödedim. şuanda ssk lı çalışıyorum toplam ssk gün sayım 1350 gnün üzeri günsayım var askerlik+ssk+bağkur toplandığında ben nezaman emekli olabilirim. Beni bilgilendirirmisiniz? şimdiden teşekkür ederim.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
emekli-maasi-sorgulama1-600x283
Emekli maaş sorgulama Tc ile

Tc ile Emekli maaşı sorgulama hakkında bilgiler Sosyal Güvenlik Kurumu SGK 'dan emekli olan kişiler tc kimlik numaralarını girerek ne...

Kapat