Araç Kaza Bilgisi Sorgulama

Trafik kazası sorgulama işlemini çok basit bir şekilde yapabilirsiniz. Kaza Tespit Tutanağı (KTT) sorgulama işlemini makalenin devamından yapabilirsiniz.

arac_kaza_bilgisi_sorgulama

Yeni bir araba almak istediniz ve bütçeniz 2. el bir otoya uygun. İkinci el araba alırken aklınızda türlü sorular mevcut olacaktır. En önemlisi de almak istediğinizi kaza bilgisi. Bir çok satıcı araç kaza bilgisi hakkında dolambaçlı bilgiler sunabilir ya da ben de ikinci el aldım, aldığımda kazası olmadı şeklinde cevaplara maruz kalabilirsiniz. Bütün bu kafa karışıklığının çözümü ise oldukça basit.

Araç kaza bilgisi yani araç kaza geçmişi sorgulama işlemini cep telefonunuzdan SMS yoluyla yapabilirsiniz.
Kaza bilgisi sorgulamak için: KAZA yazın, boşluk bırakıp, plakayı yazın ve cep telefonunuzdan 5664’e gönderin. Kazaya karışanların kusur oranları cebinize gelsin. Bu servis ile kazaya karışanların kusur oranlarını da öğrenebilirsiniz.

KAZA 34ABC001
Diğer Sorgulama Şekilleri:

“TC Kimlik No” ile sorgulama

KAZA 1000102930
“TRAMER İhbar No” ile sorgulama

KAZA 10125

Arabanın hasar geçmişini öğrenmek için buraya bakabilirsiniz: Araç Hasar Geçmişi Sorgulama

Bir önceki yazımız olan Araba Hasar Geçmişi Sorgulama başlıklı makalemizde Araba Hasar Geçmişi, Araç Hasar Geçmişi ve Araç Kaza Geçmişi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu konuyla alakalı etiketler :

ara kazas sorgulama,ktt sorgulama,ktt devrilme,kazada erp ne anlama gelir,kaza sorgulama erp ne anlama geliyor,araç sorgulamada KTT yazarsa,arac sorgulamada devrilme ne anlama gelir,araç kazasını nereden öğrenebiliriz,araç kaza geçmişi sorgulama plaka ile,trafik araç kaza sorgulama,
Araç Kaza Bilgisi Sorgulama makalesi Ana Sayfa ve Sorgu ve Trafik kategorilerinde yayınlanmaktadır.

“Araç Kaza Bilgisi Sorgulama” için 6 yorum

 1. Melda diyor ki:

  Merhaba, bu araç kaza bilgisi sorgulamada tam olarak ne sonuç veriliyor? Araba kaza yapmışsa detayları da görülüyor mu?

 2. mustafa yardım diyor ki:

  araç kaza hasar bilgisini sorguladım ama detay vermiyor. 2. el araç kaza detaylarını nerden öğrenirim

 3. Kazım diyor ki:

  arabanın kaza bilgisini tc ile nasıl sorgularım?

 4. Selin Erdoğan diyor ki:

  2. el araba alacağım. Beğendiğim bir otomobil var. Detaylı araç kaza bilgisi sorgulamak istiyorum. Trafiğe mi gitmem gerek yoksa internetten de öğrenebilir miyim?

 5. ceren ekiz diyor ki:

  araç kaza bilgisini sorgulamasaydım hasarlı arabayı alacaktım. internetten denk geldi bu sayfa.

 6. Taner diyor ki:

  İnternette dolaşırken rastladım yazınıza. Arefe günü 2.el araba almak için bi tanıdık vasıtasıyla biriyle görüştüm. WV Passat almayı düşünüyorum. Arada tanıdık olunca sorun çıkmaz diye düşündüm ama yazınızı okuyunca almak istediğim arabanın plakasını girip araç kaza bilgisi sorgulama yaptım. Bana aracın ufak tefek sıyrıklarından başka birşeyinin olmadığını söylemişlerdi oysaki araç 19 bin liralık hasar kaydına sahip. Anladım ki tanıdıkmış dostmuş hikaye bunlar.
  Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
4b-es-tayini
4B’liler Eş Durumu Tayin Hakkı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Temmuz ayı dahil SGK 4B'li çalışan personelin eş veya sağlık durumu nedeniyle şehirler arası...

Kapat