Araç Hasar Sorgulama

Araç Hasar Sorgulaması yaparak 2.el arabanın kazaya karışıp karışmadığını plaka ve ya şasi no ile turkcell, avea, vodafone sms mesajla gönderip öğrenebilirsiniz.

Belki de uzun bir dönem sonunda para biriktirip araba almak istiyorsunuz. Bütçeniz sıfır bir otomobile yetmiyorsa ikinci el araç satın almak daha cazip hale geliyor. İkinci el araba almanın da bazı sıkıntıları olduğunu biliyorsunuz ve almak istediğiniz aracın plakasında kaza geçmişini, araç borcunu sorgulamak istiyorsunuz. Bu sizin en doğal ve olması gereken hakkınız.

Araç Hasar Sorgulama

Araç Hasar Sorgulama

2. El araba satın almak hem şans işidir hemde tecrübe kazandırır. Arabayı satın almak istediğiniz kişi aracın ilk sahibi olmayabilir ve kaza kaydı hakkında bir bilgisinin olmadığını söyleyebilir ve ya arabanın ilk sahibi kötü niyetli olarak arabanın daha önce herhangi bir kazaya karışmadığını ifade edebilir.

Bu gibi durumlarda yapılacak olan ilk işlem araç kaza geçmişi sorgulama olarak bilinen araç hasar sorgulama yapmaktır. Alacağınız aracın hasar kaydını öğrenip daha önce varsa karıştığı kaza, kazanın boyutu gibi detaylı bilgilere ulaşabileceksiniz.

Araç hasar sorgulamasını plaka ile ya da şasi no ile tramer üzerinden yapabilirsiniz. Bununla birlikte cep telefonunuzdan; turkcell araç hasar sorgulama, avea araç hasar sorgulama ve vodafone araç hasar sorgulama yaparak almak istediğiniz arabanın daha önce kazaya karışıp karışmadığını sms ile kısa mesaj göndererek cep telefonuna gelmesini sağlayabilirsiniz.

Öğrenmek istediğiniz aracın hasar geçmişini Turkcell, Vodafone ve Avea hattından 5664 numarasına kısa mesaj yazmanız gerekmektedir.

Örnek: 34ABC34 plakasını başına ve sonuna bir şey eklemeden turkcell, avea ya da vodafone a sms le gönderin. (araç hasar sorgulama sms numarası 5664) Sonucu cebinize gelir.

Bir diğer yöntem de şasi no ile araç hasar sorgulama yapmaktır. Almak istediğiniz otomobilin ya da aracın şasi numarasını kısa mesajla turkcell, avea ya da vodafone a mesajla göndermeniz yeterlidir.

Şasi no ile araç hasar sorgulama örneği: HASAR S 7D5XW81X45SD36900 şeklinde sms mesajı gönderin.

Bir önceki yazımız olan Sicil No ile SSK Sorgulama başlıklı makalemizde sicil no ile ssk gün sorgulama, sicil no sorgulama ve sigorta sicil no ile ssk sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu konuyla alakalı etiketler :

yhs-fh_lsonsw,araç kaza sorgulama,hasar sorgulama,ara hasar sorgulama,tramer kaydı sorgulama,pert kaydı sorgulama,ARAÇ PERT KAYDI SORGULAMA,araç hasar kaydı,kaza sorgulama,araç pert sorgulama,
Araç hasar kaydı sorgulama - GİB | Gelir İdaresi

Hasar kaydı sorgulama işlemleri en çok araç alım satımlarında uygulanmaktadır. Sıfır km araç alanların çok ilgilendirmeyen bu konu, ikinci el araç almayı.

Araç sahiplerine önemli bilgiler - Akşam

18 Ağu 2014 Araç hasar kaydı sorgulama ve hasar kaydı sorgulama işlemlerini Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi hizmetleri sayesinde öğrenilebilir.

Anadolu Sigorta Hasar Dosya Sorgulama | Sigortam.net

Anadolu Sigorta hasar dosyası sorgulama ile, hasar dosyanızın durumunu öğrenin. Anadolu Sigorta Anlaşmalı Araç Servisleri · Anadolu Sigorta Anlaşmalı 

ücretsiz araç hasar sorgulama - SORGULAMA.BİZ.TR

Kaza yaptığınız aracınızın hasar bilgisini ve tutarını artık internetten Sigorta Bilgi ve Gözlem Merkezi ( SBGM) online hizmet sayfasından yapacağınız araç hasar 

Plakadan Araç Hasar Kaydı Sorgulama - Araç Hasar Sorgulama

İkinci el araba alacaklar için plakadan araç hasar kaydı sorgulama yapmak için turkcell, avea, vodafone hatlı cepten mesajla sorgulama yapmanız yeterli.


Araç Hasar Sorgulama makalesi kategorilerinde yayınlanmaktadır.

“Araç Hasar Sorgulama” için 15 yorum

 1. mehmet ser diyor ki:

  telefonla sms atıp araç hasar sorgulama yapıldığında kaç para alıyor? normal mesaj mı?

 2. Sanem Yıldız diyor ki:

  2.el bmw 3.16 aldım. aldığım kişi ufak bir kaza geçirdiğini söyledi ama detay vermedi. araç hasar sorgulama yaptım, arabanın hasar yaptığı tarihi verdi doğru ama detaylı bilgi vermedi. araç hasarı hakkında nerden bilgi alabilirim?

 3. Gökmen Sercan diyor ki:

  Merhabalar, plaka arabanın hasar sorgulamasını yaptım kazasız çıktı. Şimdi acaba plaka değişmişmidir diye düşünüyorum. Şasi no ile araç hasar sorgulama yapmak istiyorum ama şasi noyu nasıl öğrenebilirim?

 4. Demirhan diyor ki:

  araç hasar sorgulama yaptım ama kaza kaydı çıkmadı. arabanın ufak bi kazası vardı. neden görülmemiştir?

 5. Ayşen Can diyor ki:

  Araç hasar sorgulama bilgisini ev telefonuyla nasıl öğrenebilirim?

  • admin diyor ki:

   Öğrenemezsiniz Ayşen Hanım.
   Avea, Turkcell ve Vodafone hatlı cep telefonunuzdan SMS mesajı yollamanız gerekli.

 6. dursun can diyor ki:

  hasarlı araç bilgilerinin tümünü, yaptığı kazaları vesaire nasıl öğrenebilirim

 7. Selim diyor ki:

  telefon operatörleri çok para alıyorlar araç hasarı sorgulamadan.

 8. sedef diyor ki:

  nihayet kazasız hasarsız bir araç buldum. teşekkürler size de.

 9. yaren diyor ki:

  araç hasar sorgulaması internetten nasıl sorgulayabilirim?
  internetten araç hasar sorgulama yapılmıyor mu?

 10. Ayşe diyor ki:

  almak istediğiniz arabanın kazalı ya da hasarlı olup olmadığını detaylarıyla birlikte nerden öğreniyorsunuz. Bi de pert kaydı mı ne varmış, bu tam olarak ne oluyor. Araç pert kaydı sorgulaması yapılıyor mu.

 11. Aydın diyor ki:

  İkinci el araba satın almayı düşünüyorum. Şasi numarasını falan bilmiyorum. İnternetten tc no ile araç hasar sorgulama uygulaması var mı? Varsa yönlendirirmisiniz.

 12. şebnem diyor ki:

  araçta oluşan hasarın kaç paralık olduğunu nasıl öğrenebilirim? araç hasar sorgulama yapsam bana bu rakamları verir mi?

 13. ömer diyor ki:

  mesaj yazan bayan oldumu hemen cevap veriyonuz

 14. bayram kaplan diyor ki:

  adamsın ömer kardeş

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
2013 - 2. Dönem Asgari Ücret Net Hesaplaması
2013 – 2. Dönem Asgari Ücret Net Hesaplaması

Asgari ücret nasıl hesaplanır? 2013 yılı 2. dönem asgari ücretin net hesaplanması ve işveren maliyet hesaplama tablosu.

Kapat