Anne Baba Adı ile Tc Kimlik No Sorgulama

Kimlik paylaşım sistemi KPS sayesinde artık tc kimlik no sorgulama anne bana adı ile yapılabilmekte. Tabi bunun için kendi kimlik bilgileriniz de gerekli.

Kimlik bilgilerinin önemliliği hakkında söz söylemeye gerek yok. Bu yüzden ana baba adı ile tc kimlik no sorgulama yaparken kendi internet bağlantınız üzerinden yapmaya gayret edin.

Tc kimlik no sorgulama anne baba adı ile yapacaksanız nüfus ve vatandaşlık işleri başkanlığı üzerinden öğrenebilirsiniz. Burada sizden istenen bilgiler şu şekildedir;

Anne Baba Adı ile Tc Kimlik No Sorgulama

Anne Baba Adı ile Tc Kimlik No Sorgulama

Ad,il,soyad,ilçe,baba adı,cilt no, anne adı,aile sıra no,doğum yılı gibi temel bilgilerdir. Bu bilgiler kimliğinizin üzerinde yer almaktadır.

Yenilenen kimliklerde tc kimlik no sorgulamasına gerek kalmaksızın tc kimlik no yer almaktadır. TC kimlik numarası 11 haneli ve sadece size ait olan bir numaradır ve asla başka birinde olamaz. Bunun sebebi de merkezi nüfus idare sistemi (mernis)’dir. Mernis her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına özel numara vererek bunu bilgisayar ortamına aktarır ve verileri kontrol eder. Bu sayede tc kimlik no sorgulama yapabildiğimizi de unutmamak gerek.

Aşağıdaki sayfaya girdiğinizde istenilen bilgiler doğru girildiğinde kimlik no bulunmama gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Anne baba adı ile tc kimlik no bulma yapıp aradığınız bilgiye ulaşabileceksiniz.

Anne Baba Adı ile Tc Kimlik No Sorgulama

Bir önceki yazımız olan SSK Hizmet Dökümü Sorgulama başlıklı makalemizde 4A Hizmet Dökümü, Sigorta Sorgulama ve SSK Hizmet Dökümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu konuyla alakalı etiketler :

tc no öğrenme anne baba adı ile,ad soyada göre tc kimlik sorgulama,tc kimlik no öğrenme anne baba adı ile,tc kimlik no ile isim sorgulama,tc bulma,tc kimlik no bulma,anne baba adından tc bulma,internetten tc kimlik no öğrenme,tc no bulma,tc kimlik no ile anne baba adı bulma,
Anne Baba Adı ile Tc Kimlik No Sorgulama makalesi kategorilerinde yayınlanmaktadır.

“Anne Baba Adı ile Tc Kimlik No Sorgulama” için 9 yorum

 1. hülya diyor ki:

  ana baba adıyla öğrenene kadar tc no sorgulama için başka yolu yokmu. bu çok uzun.

 2. ercan diyor ki:

  tc no sorgulama yaptım yanlış çıktı. ne yapmalıyım? nüfus müdürlüğüne mi gitcem?

 3. Safinaz diyor ki:

  Sizce de anne baba adıyla tc no öğrenme olayı saçma değilmi?

 4. Kerim diyor ki:

  annesininde babasının da adı yalanmış. herşeyi yalanmış. internetten denk geldim de tc no sorgulama yapayım dedim. kayıt yok dedi. doğrumu bu sonuçlar?

 5. yeliz diyor ki:

  bence T.C. kimliklerimizin bu kadar kolay yolla söylenmemesi gerekiyor.nede olsa o bizim özelimiz.

 6. cemal diyor ki:

  hayat zor işlemler dahada zor internet kolay olması lazım ama buda zor

 7. mehmet diyor ki:

  bazen tc kimlik nüfüz cüzdanımızı untumzda tc kimlik no yu nerden bulcaz daha kolay olması lazım doğum tarihi anne adı baba adı yazdınmı bulunması lazım

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
SSK Hizmet Dökümü Sorgulama
SSK Hizmet Dökümü Sorgulama

Sigorta prim gün sayısını öğrenmek için yapmanız gereken şifresiz işlem olan ssk hizmet dökümü sorgulamaktır. Tc no ile ssk hizmet...

Kapat