4A Emekli Aylığı Kesintisi

4a emekli aylığı kesintisini ssk emeklilerini yakından ilgilendiren konuların başında gelir. 4A Ssk, 4B bağkur ya da 4C emekli sandığı sigorta primlerini  ödeyenler gerekli prim gün sayısı ve yaş şartlarını doldurduklarında emekli olurlar. Emeklilerden kimi durumlarda emekli maaşından kesintiler olur. Bu kesintiler sigorta primlerini yatıran emeklileri kimi zaman şaşırtabilir. Bu gibi durumlarda yapılması gereken emeklilerin e devlet şifresi alarak emekli aylığı kesintisinin nedenlerini öğrenmeleridir.

Emekli aylığı kesintilerinin ne kadar kesileceği ya da neden kesildiği hakkında kesin bilgileri turkiye.gov.tr üzerindeki 4a emekli aylık kesintileri, 4b emekli aylık kesintileri ve 4c emekli aylık kesintileri bağlığı altında sorgulanmaktadır. Emekli maaşınızda herhangi bir kesinti olduğunu saptadığınız ya da öğrendiğinizde bunun sebeplerini ve kaç para kesildiğini öğrenebilirsiniz.

Bu konumuzda emekli vatandaşların ssk 4a emekli aylığı kesintisi sorgulamasının nasıl yapıldığını göstereceğim.

4A Emekli Aylığı Kesintisi

4A Emekli Aylığı Kesintisi

Öncelikle sayfadaki alakalı bağlantıya giriş yapın. Açılan ekran Sağlık Bakanlığı e-devlet sisteminin 4a emekli aylığı kesintilerinin sorgulanacağı alandır. Buraya girdiğinizde sizden ptt’den alınan e-devlet şifresini girmenizi isteyecek. E-devlet şifresini girdiğinizde SGK’nın emekli aylığı kesintisinin sebepleri ve miktarı ekranda görülecektir.

4A Emekli Aylığı Kesintisi

e-Devlet 4A Emekli Aylığı Kesintisi

Eğer e devlet şifresi sahibi değilseniz, şifreyi almak için en yakın PTT şubesine gitmeniz yeterlidir. Herhangi bi ptt olsa olur. E devlet şifresi yardımıyla bütün ssk sorgulamalarını buradan yapabilirsiniz. E devlet şifrenizi alarak bu tür durumları rahat rahat yapın daha sonradan kafanız ağrımasın. Emekli aylığı kesintileri ile ilgili yapamadığınız bir işlem olması durumunda bize yazarsanız sizlere elimizden gelen yardımı yapmaktan mutluluk duyarız.

Bir diğer önemli nokta da 4a emekli aylık kesintisi ya da herhangi bir emeklilik işlemlerinde bilmediğiniz sitelere asla kimlik bilgilerinizi girmeyin. Emekli aylığı kesintisi sorgulama için tek adres e-devlet kapısı olan turkiye gov tr adresindeki Sosyal Güvenlik Kurumu alanıdır.

Makaleyle ilgili konular: emekli maaş kesintileri, emekli aylığı kesintisi sorgulama, emekli aylığı kesintisi, emekli aylığı kesintisi hesaplama, emekli maaş kesintisi sorgula, ssk emekli aylığı kesintisi, 4a emekli aylığı kesintisi, 4a emekli maaş kesintileri.

4A Emekli Aylığı Kesintisi

Bir önceki yazımız olan IMEI Sorgulama başlıklı makalemizde cep telefonu kaydı sorgulama, imei kaydı sorgulama ve imei numarası sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu konuyla alakalı etiketler :

ssk emekli kesintileri,emekli maaş kesintisi,emekli maaşı kesintisi sorgulama ekranı,ssk4a emekli maaşı,emekli maaşı kesinti sorgulama,sskemekli maaşımdan kaç para kesildi,sgk emekli maaş 4 a sorgulama tc ile,emekli sandığı primlerini nasıl öğrenebilirim,emeklimaas sirgulama e devlet,maaşımı kesintilerini nasıl öğrenirim,
4A Emekli Aylığı Kesintisi makalesi kategorilerinde yayınlanmaktadır.

“4A Emekli Aylığı Kesintisi” için 13 yorum

 1. cevdet diyor ki:

  ssk 4a emeklisiyim maaş kesintisi ne kadar oluyor? çok oluyormu? emekli aylığı kesintisini sorgulayacam ama şifrem yok.

 2. Feyzi diyor ki:

  4A emeklilerin maaşından kesintiler ortalama yüzde kaç oranında yapılıyor?

 3. Yıldırım diyor ki:

  ssk emeklisiyim. e devlet şifrem yok. tc ile emekli maaş kesintisi sorgulama yapmak istiyorum.

 4. Nur diyor ki:

  emekli maaşı kesintisini neden yapıyorlar anlamıyorum. zaten emekli maaşları düşük, bide kesiyorlar.

 5. salih diyor ki:

  merhaba ben yeni emekli oldum. emekli aylığı kesintisi 4a bana vurur mu? ne kadar emekli kesintisine uğrarım?

 6. Temel diyor ki:

  ssk emeklisinin maaşından kaç para kesiyorlar, bilgisi olan yazarsa sevinrim.

 7. Sibel diyor ki:

  sgk 4a lı olarak emekli oldum. ne kadar emekli aylığı kesintisi olmuştur.

 8. cihan diyor ki:

  şifrem yok, şifresiz emekli aylık kesintisini nasıl öğrenebilirim?

 9. mehmet diyor ki:

  emekli aylık kesintisinin bütün emeklilerden alıyorlar mı? bi de kaç para kesiliyor 4a sskllardan?

 10. ahmet diyor ki:

  intikap yasası 2000 den sonra emekli olanlara yokmu

 11. ergul diyor ki:

  2014/4a emekli maaşımı aldım ama maşımda kesinti olduğunu gördüm ama niçin kestiklerini bulamadım yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

 12. nuriye diyor ki:

  dul olduğum için babamdan aldığım maaşı şikayet üzerine kesildi ceza yermiyim ve nerden öğrenebilirim

 13. mahmut ertan diyor ki:

  agustos 2014 ayı maaşımdan, meski/abone no:20063 yazıyor ve karşılığında 38.11 tl.kesmiş. ayrıca atm para çekme kart no diye yazmış, karşılığında 130.00 tl. para çekilmiş. bu parayı ben çekmedim. emekli sandığı sitesinden sorğulama yapıyorum bana döküm vermiyor. bu gizlice yapılan kesinti nedir. sgk neden bunu saklıyor. ayrıca maaş ödeme miktarı birbirini tutmuyor. banları nasıl öğrenebiliriz. ayrıca ben 2 yıl ssk li olarak çalıştım. 23yıl emekli sandığına tabi olarak çalıştım. 23 yıl üzerinden maaş alıyorum.ama 25 yıl üzerinden emekli oldum. 2 yıl ssk primi yatırıldığı halde 25 yıl üzerinden maaş alamıyorum. emsallerim benden daha çok maaş alıyor. bu konuda beni bilgilendirirseniz memnun olurum

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
Cep Telefonu IMEI Sorgulama
IMEI Sorgulama

Cep telefonu imei sorgulama yapmak Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun e-devlet sitesindeki bağlantısı aracılığıyla şifresiz olarak yapılabilmektedir.

Kapat